תגיד, משמיעים אתכם ברדיו?

בתכנית בקול ישראל, באולפן.

באולפן 88 בתכנית של גדי ליבנה עם הפאפה בלוז. ברקע הטכנאי שרון לרנר

הרדיו, המדיה המוזרה הזאת, שבעיקר מי שחייב (נהגים, נוסעי אוטובוסים, חיילים מסויימים ואסירים פוליטיים בסובייט יוניון כנראה), מאזין לה ומי שלא חייב מוצא את התוכן שלו במחשב, אפופה בהילה של מסתורין.
אני זוכר שנחשפתי לרדיו בערך בגיל 14-16, כשהלילות התחילו להיות מאד מעניינים והיה לי רדיו טייפ בחדר שבו יכולתי לשכב ער בלילות ולשמוע אנשים מדברים על נושאים ודברים שלא הכרתי ובעיקר משמיעים מוסיקה חדשה ומעניינת ונהדרת.

אז אם משמיעים אותנו ברדיו, אז אנחנו קיימים. אם לא משמיעים אותנו ברדיו אז מה?

בקיצור, ביום ראשון האחרון (17.1), היה לי את הכבוד להתארח ברדיו עם להקת הפאפה בלוז, בתכנית של גדי ליבנה. לא ידענו למה לצפות. הפעמים הקודמות שלי ברדיו קול ישראל היו באולפן די מרווח, עם הרבה ציוד ומקום והיתה אוירה של מסיבת בית כזאת, משהו מגניב שאפשר אפילו לצאת מהאולפן בזמן הפרסומות ולחזור. אתמול בערב היינו באולפן פצפון שמיועד למראיין ומקסימום שני מרואיינים, לא גדולים מידי שיושבים בלי מעיל.
הלהקה, 4 אנשים עם כלים (קלידים, גיטרה, טרומבון וקחון) נכנסה לשם והסתדרה בשורה. במקום באלאנס עם קונסולה של 32 ערוצים, 20 מיקרופונים ומוניטורים, היו לנו שני מיקרופונים (לכולם) וכמה זוגות אזניות. זהו, עם זה צריך להסתדר.

נדחסים באולפן 88

יחד עם טל בביצקי, פרנק אוז וישראל נחום הגדול באולפן 88 של קול ישראל בתכנית של גדי ליבנה

האמת, היה תענוג. המוסיקה היא קודם כל האנשים שעושים איתה ועם פרנק אוז, טל בביצקי וישראל נחום, קשה מאד לטעות.
אפשר להגיד שבאזניות בקושי שמענו את הקלידים והרבה מהמוסיקה היה ניחוש אבל הרגש הוביל את המוסיקה והסתדרנו נהדר.
גדי ליבנה, שאני מכיר אותו כמובן מהנסיעות הרבות שאני עושה, הוא אדם מקסים ומארח נהדר שגרם לנו להפתח ולהרגיש באולפן הפצפון כמו בהופעה בוומבלי סטדיום. חוץ מזה שהשיחה איתו תמיד מעניינת וכיפית, מלאת הומור והוא גרם לי להבין משהו מאד חשוב בקשר לרדיו:
כששוחחנו, הוא לא הפסיק להביט בעיני בן השיחה שלו, מקיים את השיחה ברגע הזה, בחדר הזה ונותן לכל העולם מסביב לעמוד מלכת. וזה כנראה הרבה מהקסם של הרדיו. השדרים, האנשים שעובדים ברדיו, במדיה החד צדדית הזאת, מביאים את כל העולם לתוך האולפן הפצפון שלהם ומשדרים מתוכו, כשההתרחשות באולפן היא הדבר החשוב ביותר שקורה.
אז היתה חוויה נהדרת וכיף גדול ואני כבר משתוקק לחזור שוב.

ההופעה הקרובה של להקת הפאפה בלוז תהיה בהוואנה קלאב ב-22 בינואר 2016. אשמח מאד שנפגש שם!

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *