הדואו

.

אמנות הנגינה בדואו היא אמנות עתיקה ביותר. הדואו שלנו שואב את השראתו מגדולי הג'אז, כמו בוב ברוקמייר וג'ים הול. נגינה בשניים היא תמיד מאתגרת ומעניינת ודורשת הרבה הקשבה ושימת לב מהנגנים והקהל כאחד.
הנה טעימות קטנות מהמוסיקה:

הופעה בדואו היא התגלמות האינטימיות, מערכת היחסים בין הנגנים ובהמשך בין הקהל והנגנים המתהווה בהופעה יחידה. זהו מקרה בודד שבו ניתן ממש להציץ אל תוך נפשו של הנגן ולשמוע את המנגינה שבפנים. בהופעות אלה, מרגישים כי הבמה והקהל כבר אינם מופרדים וכי ישנו חלל אחד בו כולם נמצאים וחווים את המוסיקה באותה האינטנסיביות.
הנגנים פותחים פתח לעולמם והקהל מוזמן להכנס ולהיות נוכח.
למקום, לאווירה ושאר המרכיבים השפעה גדולה על ההופעה, שכן נוצר רב שיח בין המופיעים, הקהל והמקום.

להופעה בדואו היה צורך להכין עיבודים חדשים ומרעננים לקטעים השונים שכן ההרכב אינו חזון נפוץ בג'אז. עיבודים אלה נותנים נפח חדש למוסיקה ולהופעה וגורמים גם לקטעים המוכרים ביותר לקבל פנים חדשות ולהיות מעניינים, יפים ונעימים מחדש.

החיבור של הנגנים גם מוביל ליצירת חומרים חדשים ומעניינים ואף סיגנון חדש המובא כחלק מההופעה. היתוך של מקורות ההשראה של הנגנים, ג'אז, רוק ופופ המשתלבים לכדי משהו חדש ומרענן.

כנגן, כל הופעה של הדואו היא הרפתקה, איני יודע לאן המוסיקה תוביל היום, איני יודע לאיזה גבהים נעלה או לאילו עומקים נצלול ואנו תמיד עסוקים בהנאה מהדרך ושיתוף הקהל והמאזינים בקטעים אותם אנו מנגנים.

שותפי לדואו הזה, הוא הגיטריסט הנפלא אורי ונטורה. את אורי פגשתי לראשונה בשנה א' בבית ספר רימון למוסיקה. מאז, נפגשנו לעיתים, בעיקר על מנת לנגן ביחד. החיבור בינינו היה מוצלח מהרגע הראשון, לאחרונה כששקלתי לחזור לנגן בדואו, הראשון שעלה בדעתי ליצור עמו קשר, הוא אורי. לשמחתי הרבה, הוא הסכים מייד וניגשנו לעבודה.

אנחנו תמיד בתהליך יצירה וחיפוש, תמיד רוצים למצוא וליצור רגעים יפים, צלילים קסומים וחיבור מיוחד.

מקוה לראות את כולכם בהופעות של הדואו

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *